Co na sebe a s sebou?

Oblečení

Oblečení se příliš neliší od toho, které byste si vzali na běh či běžky, vždy s ohledem na počasí a aktuální roční období. Vhodné je tzv. cibulové vrstvení, tedy více tenčích vrstev, které se dají postupně odkládat. V chladném počasí nezapomeňte na termoprádlo. Je fajn vesta, případně větrovka, softshellová bunda nebo s membránou Gore Tex. Kalhoty doporučuji softshellové nebo sportovní legíny, vždy dole zúžené. Pohodlné jsou kalhoty na běžky. Supr jsou podkolenky, návleky na zahřátí a proti kamínkům a můžete nimi oživit a doladit barevně outfit :-). V zimě nezapomeňte na sportovní tenké rukavice, čelenku nebo lehkou čepici. V létě se naopak chraňte před sluníčkem třeba kšiltovkou.

Obuv

Základem jsou již vyšlápnuté boty. Nejsou vhodné kotníčkové či tvrdé pohorky, naopak vezměte si boty měkké a nízké, abyste měli volnost pohybu kolem kotníku. Ideální jsou lehké, prodyšné boty s kvalitní tlumící podrážkou, běžecké nebo trailové vhodné do rozmanitého terénu.
V zimě upřednostněte boty kožené či s nepromokavou membránou, ale opět lehké a sportovní. V tomto období doporučuji také nepromokavé návleky do sněhu, případně nesmeky, zvláště v našich jesenických horách.

Co s sebou a kam to schovám

Vždy mějte láhev s vodou, případně sladkou tyčinku. Na delší lekci nebo výlet můžete přibalit malou svačinku, náhradní tričko, lehkou nepromokavou bundu či pláštěnku. Chůze s holemi je o volnosti pohybu, zejména podél těla vás nesmí nic omezovat, proto není zcela vhodná taška přes rameno. Ideální je ledvinka s kapsičkou na láhev nebo větší ledvinka, běžecká vesta, na delší výlet lehký nepromokavý batoh s upínáním. Mohu Vám nabídnout také za zvýhodněnou cenu.
Oblečení a doplňky přizpůsobte nejen počasí a terénu, ale zejména druhu a délce tréninku, lekce nebo výletu.

Ale nejdůležitější je, abyste se vždy cítili dobře a bezpečně. A mohli chodit s úsměvem :-)


Chodíme s úsměvem :-)