Co je NORDIC WALKING?

Chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb. Když přidáte speciální hole, vzniká NORDIC WALKING neboli severská chůze. Tato kondiční chůze patří k nejzdravějším sportům na světě. Při správné technice zapojíte až 90 % svalů těla, přitom dopady tlumí hole, které navíc pomáhají zapojit do chůze i horní část těla. Tímto zapojíte svaly zádové, břišní, svaly ramenního pletence, prsní svaly, předloktí... Pohyb přejde v úžasný rytmus a oproti normální chůzi spálíte o 40 - 60 % více energie, což můžete zásadním způsobem využít při snižování hmotnosti. Zlepšíte držení těla, ulevíte od bolesti zad, šetříte klouby, kyčle.. A hlavně získáte kondici, jakou si budete přát. Prospějete svému srdci z hlediska zdraví i pocitů. Dostanete se prostě do pohody :-)

A to vše v přírodě, v každém ročním období - NORDIC WALKING se tak stává zelenou tělocvičnou, posilovnou, atletickou dráhou.

Pro koho je NORDIC WALKING?

Tento poměrně mladý sport je vhodný pro celou populaci! Už dávno neplatí mýtus a obava vypadat belhajícně o holích, naopak.

NORDIC WALKING je pohyb pro VŠECHNY VĚKOVÉ I VÝKONNOSTNÍ SKUPINY - od dětí až po seniory, od lidí se zdravotním omezením až po vrcholové sportovce !! Navíc je finančně dostupný a může s vámi díky skladným holím kamkoliv. Je vhodný pro jednotlivce, partnery, kamarády, kolegy, skupiny, často se stává společenskou událostí a tím poznáte spoustu nových přátel.

Pokud si nejste v něčem zdravotně jisti, poraďte se u svého fyzioterapeuta nebo lékaře.

Kam na NORDIC WALKING?

Kondiční chůzi můžete provozovat téměř kdekoliv. My z Jeseníků máme to štěstí, že můžeme užívat našich hor, lesů, cest, kde najdeme ideální měkký povrch. Pokud nemáte tuto možnost nebo čas, vyjděte do parku, k řece i do města...nebo přijeďte za mnou :-)

Jak často provozovat NORDIC WALKING?

Záleží na jedinci a jeho fyzické a sportovní kondici a aktivitě. Začátečníci mohou začít postupně 30 - 45 minut několikrát týdně, poté čas a vzdálenost přidávat. Nicméně Nordic Walking není o kvantitě ale hlavně o kvalitě. Více o postupném tréninku najdete v článku Jany Stejskalové, jedné z nejpovolanějších - viz tento článek

Aby mohly být využity všechny zmiňované benefity NORDIC WALKING, je potřeba zvládat a naučit se správnou techniku. Nenechte se odradit větou "Tebe budou učit chodit?" Odpověď zní - ano :-) Vyloučíte tím zlozvyky, které se špatně později odstraňují a pohyb se nestane kontraproduktivním.

A proto ať už se rozhodnete pro Nordic Walking zdravotní, rekreační, kondiční či náročně sportovní, vyhledejte Instruktora kondiční chůze. Těším se na vás :-)


Chodíme s úsměvem :-)